SIK SORULAN SORULAR

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ

21 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık yerli veya Türkiye’de geçerli yabancı sürücü belgesine sahip herkes oto kiralama hizmetinden yararlanabilir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az 1 gün(24 saat)’tir. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır.

KİRALAMA VE FİYAT

Araçlar kilometre sınırı olmaksızın ve gün başında ücret ödenir. Kat edilen km için ayrıca ücret ödenmez. Bir ay ve daha uzun süreli kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Her iki kiralama türünde de yağ değiştirme, bakım ve üçüncü şahıslara karşı sigorta garantisi(yasal poliçe sınırları içinde) kira ücretine dahildir. Yakıt giderleri kiralayan tarafından ödenir.

ÖDEME

Ödeme nakit veya kredi kartıyla yapılabilir. Kiralama öncesi 500 EURO veya karşılığı TL ‘den daha az olmamak üzere depozito alınır. Kredi kartı sahiplerinden ön ödeme koşulu aranmaz. Kiralama süresi en az 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için uygulanan ücretin 1/3’ü, gecikme 3 saati geçtiği taktirde ise tam gün ücreti alınır.

SİGORTA VE EK SÜRÜCÜ

Araçlarda hasar olması durumunda kiralayan araç kaza dolayısı ile meydana gelen tüm masrafları ödemekle yükümlüdür.Bu sorumluluk kira poliçesinde yazan ilgili sigortaların kabulü ve satın alınması ile ortadan kalkar. LCF günlük ücreti 17 TL’dir.

Ancak aracın alkollü uyuşturucu altında, kiracının kazada kusurlu olması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 48 saat içinde aracın ve gerekli raporların Bodrum Turgutreis Shine Rent a car ofisine ulaştırılmaması halinde kiracının sorumluluğu devam eder. Araç kasko ücretinin ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda; araç 45 gün içinde bulunduğu taktirde, kiracı, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, bulunamadığı taktirde aracın o günkü anahtar teslim resmi satış bedelini öder. Ancak hırsızlıkla ilgili bu sigortanın geçerli olabilmesi için hırsızlık olayıyla ilgili karakol zaptının, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde Bodrum Turgutreis Shine Rent a car bürosuna teslim edilmiş olması gerekir.Aracı kiralayan dışında bir kişinin kullanabilmesi için, gerekli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılmış olması gerekir. Bu kurala uyulmadığı taktirde. alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracının hasır sorumluluğu devam eder.

TRAFİK CEZALARI

Trafik cezaları aracı kiralayan müşteriye aittir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama sürecine eklenir.

DİKKAT !!!

Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis ve jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır.